BLOG

 

14 June

Genel

UnoMoi 101

Uno farklı dillerde “bir” demek. Moi ise “ay”
UnoMoi, yerli ve yabancı yüzlerce markanın ve tasarımcının ürünlerini, abonelik paketimiz kapsamında bir ay boyunca kiralayabileceğiniz online bir platform. Dilediğiniz her markaya ve her tasarıma ulaşmanıza, bu ürünleri sınırsız kullanma hakkına sahip olup, hevesiniz geçtiğinde de değiştirmenize olanak sağlayan cloud’daki dolabınız olarak da düşünebilirsiniz. Kısaca size, alışveriş alışkanlıklarınızı tümüyle değiştirmeyi amaçlayan bir model sunuyoruz: Dünyada “Modanın Netflix’i” olarak bilinen bu model aslında bize çok uzak değil. Kız kardeşlerimiz, kuzenlerimiz ya da en yakın kız arkadaşlarımızla yıllardır yaptığımız kıyafet değiş tokuşunun tüm Türkiye’ye yayılmış hali diyebiliriz :)

Devamını Oku
Gözde Atasoy 0 Yorum
 

14 June

Genel

Blazer ceket giymenin 9 yolu

Hem spor hem de şık bir görünüm sağlayan, aynı zamanda gündüzden geceye size eşlik edebilen blazer ceketler, kelimenin tam anlamıyla zamansız parçalar. Moda ne kadar hızlı değişirse değişsin, blazer ceketler her dönem kurtarıcı parça olmaya devam edecek. Gelin, farklı tarzlarla blazer ceketler günlük hayatta nasıl kombinlenir birlikte göz atalım. 

Devamını Oku
0 Yorum
 

29 July

Genel

SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

İklim değişikliğini tetikleyen kirliliğin, görünmeyen yüzü içerisinde tekstil ürünlerinin varlığı ürkütücü boyutlara ulaşmış durumda. Her yıl 50 milyon tonluk giysinin çöpe atıldığını biliyor muydunuz? Ya da bir pamuklu tişört üretebilmek için 2 bin litre su harcandığını?  Tüm dünyada hızla yayılan sürdürülebilir moda anlayışı, hızlı moda anlayışına karşı gelişmiş, moda sistemini kökünden değiştirmeyi hedefleyen bir akım. Bu akımı benimseyen dünyaca ünlü onlarca lüks marka da, kıyafet aboneliği dönemini başlattı. Modada “kiralama” devrine hoş geldiniz.

Devamını Oku
Yorum
 

29 July

Genel

Satın almak mı? Kiralamak mı?

Airbnb seyahat endüstrisini değiştirmeden önce, bir yabancının evinde bir gece kalmak aklımıza bile gelmezdi. Ya da Uber, ulaşım endüstrisini değiştirmeden önce, tanımadığımız birinin arabasına binmek kulağa ürkütücü gelirdi. 

Paylaşım ekonomisinin yeni gözdesi ise “moda endüstrisi” . Eskiden elbise kiralama, daha çok özel günlerde, düğün ya da davetlerde akla gelirken; bugün ise, bir kadın hem iş hem de özel hayatında ihtiyacı olan her türlü ürün kiralayabiliyor.

Devamını Oku
Yorum
 

13 August

Genel

Yazın Vazgeçilmezi : Elbise

Sıcak yaz günlerinde dolabınızda mutlaka olması gereken ürünler vardır. Bunlardan biri de, çabasız şıklığın ve yaz rahatlığının vazgeçilmezi : Desenli elbiseler! 

Devamını Oku
Yorum
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
X
Kıyafet Öner