Hijyen

Kiraladığınız ürünler size; detaylı bir kuru temizleme sürecinin ardından, ayrı ayrı askılarda ve el değmeden poşetlenerek, tek bir UnoMoi çantası içinde gönderilecektir.

TEMİZLİK VE HİJYEN SÜRECİMİZ

KONTROL

Kiraladığınız ürünler, size gönderilmeden önce ekibimiz tarafından özenle hasar kontrolü yapılır, ardından da birinci sınıf kuru temizleme servisine gönderilir.

KURU TEMİZLEME

Kuru Temizleme, hem işlemin uygulanma derecesinin yüksekliği hem de lekeyi, kiri çıkaran bileşenleriyle kıyafetlerinizi korur, temizler ve dezenfekte edilmesine yardımcı olur.

ÜTÜLEME

Kullanılan sanayi tipi ütülerde sıcaklık 150 dereceyi bulur. Öncesinde de solventle yıkanıp 70-80 derecede buharla kurutma işlemi yapılır.

TESLİMAT

Her ürün ayrı ayrı askılanır ve poşetlenir. Ürünler size, UnoMoi elbise çantalarının içinde poşetli hali ile el değmeden teslim edilecektir.

TEMİZLİK SÜRECİMİZ

Covid-19 virüsü dünyada etkisini azaltsa da risk devam ediyor. Hepimizin endişeli olduğu bu dönemde uyulması gereken kuralların başında da hiç şüphesiz hijyen geliyor. Öncelik kişisel hijyen ve el temizliği olsa da, giysi temizliği de büyük önem taşıyor.

Bu süreçte, dünya genelinde birçok uzman tarafından açıklanan hijyen kuralları arasında giysilerin 60 derece ya da üzerinde yıkanması gerektiği sıklıkla vurgulandı.

Takım elbise, palto, kazak gibi kıyafetleri evlerimizdeki çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta temizleme şansı yok. Bu kıyafetlerin kumaşları bırakın 60-70 dereceyi, 40 derecede bile yıkansalar, bir daha asla giyilemeyecek hale gelirler.

Kuru Temizleme, hem işlemin uygulanma derecesinin yüksekliği hem de lekeyi, kiri çıkaran bileşenleriyle kıyafetlerinizi korumak, kirlerini temizlemekle kalmaz üzerindeki mikropların, virüslerin de kıyafetten atılmasına bir nevi dezenfekte edilmesine yardımcı olur.

Kuru temizleme sürecinde ise kullanılan sanayi tipi ütülerde sıcaklık 150 dereceyi bulur. Öncesinde de solventle yıkanıp 70-80 derecede buharla kurutma işlemi yapılır. Bu sürecin virüsleri öldüren güvenilir bir metot olduğu tüm dünyada bilim insanları tarafından da kabul edilmiştir.

Yani perkloretilen ile temizleme aşamasında virüsün yaşama şansı çok büyük oranda ortadan kalkıyor. Ancak bu işleme rağmen virüsün yaşadığı düşünülürse de, yine sadece kuru temizlemelerde bulunan 120-170 derece sıcaklıktaki sanayi tipi buharlı makinalarda yapılan ütü ile bu ihtimal sıfırlanıyor.

Dolayısıyla kuru temizleme işlemi virüs temizliğinde son derece etkili bir yöntem olduğu uzmanlar tarafından da kabul ediliyor.

Temizleme işleminin tamamlanmasının ardından her ürün ayrı ayrı askılanır ve poşetlenir. Ürünler size, UnoMoi elbise çantalarının içinde poşetli hali ile teslim edilecektir.

HİJYEN HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Ürünler nasıl paketleniyor?
  Size teslim ettiğimiz ürünlerin “tertemiz ve yeni gibi” görünmeleri için çalışan bir kalite kontrol ekibimiz var.İşimizin en önemli noktalarından birinin de size ürünlerinizi en yüksek kalitede teslim etmek olduğunu düşünüyoruz.

  Kuru temizleme sürecinde ise kullanılan sanayi tipi ütülerde sıcaklık 150 dereceyi bulur. Öncesinde de solventle yıkanıp 70-80 derecede buharla kurutma işlemi yapılır.

  Ürünleriniz sizin için poşetlenmeden önce de, son bir kez daha kalite kontrol ekibimiz tarafından incelenir. Tüm kıyafetler, aksesuarlar, askılar, aksesuar keseleri ve elbise çantaları da bize her geri geldiğinde titizlikle temizlenir.

 • Aksesuarları nasıl temizliyorsunuz?
  Takılar alkolle, çantalar ise dezenfektanla her seferinde titizlikle temizlenir. Her üyemiz deneyimleyebileceği en yüksek kalitedeki hizmeti alabilsin diye titizlikle çalışıyoruz.

 • Temizleme sürecinizin ardından ürünlerde koku kalıyor mu?
  Temizlenen ürün ister ipek ister deri ister pamuklu olsun, kuru temizleme sürecimizde kullanılan tüm malzemeler kokusuzdur.

 • Neden temizlenen ürünleri plastik poşetlere koyuyorsunuz?
  Ürünleri temizlendikleri anda plastik poşetlere koyuyoruz. Böylece temizlenen ürünlere, size ulaşanana kadar, insan eli değmesi dahil, herhangi bir temas olmasını engelliyoruz. Bu plastik poşetler aynı zamanda ürünün kalitesini korumamıza ve kullanım ömrünü uzatmamıza yardımcı olduğu için, sürdürülebilir modayı desteklerken, uzun vadede daha az kıyafetin atık olmasına yardımcı oluyor.

  UnoMoi’de tüm üyelerimizden kiraladıkları kıyafetleri yine bu plastik poşetlerin içinde bize geri göndermelerini rica ediyoruz. Böylece bu poşetler geri gönüşümle tekrar kullanılabiliyor.

 • UnoMoi elbise çantaları her seferinde temizleniyor mu?
  Kuru temizleme sürecinin ardından, kiraladığınız ürünler size UnoMoi elbise çantaları içinde gönderilir. Böylece ürünler size ulaşırken de herhangi bir temasa maruz kalmaz. Elbise çantalarımıza her yeni siparişin ardından kuru temizleme yapılır.

 • Kiraladığım herhangi bir ürünü yıkayabilir miyim ya da kuru temizleme yaptırabilir miyim?
  Kiraladığınız hiç bir ürünü temizlemenize gerek yok. Biz çaresine bakarız! Kuru temizleme aşaması UnoMoi’de çok önem verdiğimiz ve çok ciddiye aldığımız bir süreç. Her ürünün kalitesini uzun süre koruyabilmek ve kullanım ömrünü olabildiğince uzatabilmek adına kuru temizleme sürecini bizim yönetmemiz çok önemli. Lekelenen ürünlerin kesinlikle müdahale edilmeden ( tuz veya kolonya dökmek, deterjan ile silme ya da çamaşır makinasında yıkama vs. yapmadan) ve fazla bekletilmeden en kısa sürede tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
X
Bize ulaşabilirsiniz. Kıyafet Öner