UnoMoi’den yapacağınız her alışverişte tohum topları doğa ile buluşuyor.

ecording, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler geliştiren sosyal girişim. UnoMoi'den yapacağınız her alışveriş için, ecording’in geliştirdiği insansız hava araçları ecoDrone'lar tohum toplarını toprakla buluşturuyor.

AMACIMIZ

ecording, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler geliştiren bir sosyal girişim. İş birliğimiz kapsamında, UnoMoi'den yapacağınız her alışveriş için ecoDrone'lar ile tohum toplarını toprakla buluşturuyoruz.

UnoMoi’de amacımız; kıyafetlerin kullanım ömrünü uzatırken, hızlı modanın çevreye verdiği zarara bir nebze de olsa "dur" diyebilmek. Yarının doğasını korumak adına çıktığımız bu yolda, bizimle aynı değerleri paylaşan ecording ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.

PEKİ ecoDrone NEDİR?

ecoDrone; küresel iklim krizine karşı öncelikli ulaşılması zor alanlara tohum ve tohum topu atışları gerçekleştirerek, ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek veren insansız hava araçlarıdır. ecoDrone’ların her biri ecording tarafından Türkiye’de geliştirilmektedir.

Kuşlar, taşıdıkları tohumlar sayesinde yıllar boyunca dünyanın farklı coğrafyalarında doğanın ve doğal orman ekosistemlerinin oluşmasında en önemli rolleri üstlenip, doğayı sürdürülebilir kılan ana etkenlerden olmuşlardır. Bu doğal süreçten ilham alarak geliştirilen ecoDrone’ların her biri, 10 dakikada 1,5 futbol sahası büyüklüğünde alanı tarayıp 6.000 tohum topu atışı gerçekleştirerek doğada yeni yaşam potansiyeli yaratır.

TOHUM TOPU NEDİR?

Tohum topu; bir tohumun etrafının kil, humuslu toprak ve tohumun verimliliği için farklı minerallerin yer aldığı bir karışımla kaplanması sonucu meydana gelen toplardır. Tohumların doğada çimlenmelerine kadar geçen sürede; aşırı soğuk, sıcak, rüzgar, orman canlılarının tohumu yemesi gibi dış etkenlerden korunmaları amaçlanmaktadır.

TOHUM TOPU İÇERİĞİ

  • Tohum Topu İçeriği
  • Kil
  • Mineral
  • Orman Toprağı
  • Tohum
  • Su

TOHUM TOPLARI NASIL ÜRETİLİR?

ecoDrone'larla atışı gerçekleştirilen tohum toplarını; öncelikli olarak kırsal alanlarda yaşamını sürdüren, ekonomik ve sosyolojik açıdan iklim krizinden olumsuz etkilenen kadınlar üretir. Bu iş modeliyle ecording, kırsal bölgelerde yaşayan kadınlar için sürdürülebilir gelir kaynağı yaratarak, küresel iklim krizine karşı hep beraber harekete geçmenin yanı sıra ekonomik eşitsizliklerin azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçlar.

Tohum topunuzun serüvenine nasıl ortak olabilirsiniz?

UnoMoi'den yapacağınız her alışverişin sonunda, ecording tarafından sizinle paylaşılacak QR kodunu okutarak tohum toplarınızın ne zaman, nerede, hangi türde atıldığı gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-mail adresinize gönderilecek operasyon bilgilendirme mailleri ile tohum topunuzun atılışına dair görsel ve videolara da erişebilirsiniz. Böylece tohum topunuzun doğadaki serüvenine ortak olursunuz.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
X
Bize ulaşabilirsiniz. Kıyafet Öner