UnoMoi’den yapacağınız her alışverişte tohum topları doğa ile buluşuyor.

ecording, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim. İşbirliğimiz kapsamında, UnoMoi'den yapacağınız her alışveriş için, ecoDrone'lar ile tohum toplarını toprakla buluşturuyoruz.

AMACIMIZ

ecording, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim. İşbirliğimiz kapsamında, UnoMoi'den yapacağınız her alışveriş için, ecoDrone'lar ile tohum toplarını toprakla buluşturuyoruz.

UnoMoi’de amacımız; Kıyafetlerin kullanım ömrünü uzatırken, hızlı modanın çevreye verdiği zarara, bir nebze de olsa "dur" diyebilmek. Yarının doğasını korumak adına çıktığımız bu yolda, bizimle aynı değerleri paylaşan ecording ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.

PEKİ ecoDrone NEDİR?

ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır. Doğal ekosistemlerde; ağaçlardan toprağa düşen tohumlar orada tekrar hayat bulurlar. ecoDrone’lar da, doğadaki işte bu süreçten esinlenerek geliştirildi. Daha yaşanılabilir bir gelecek için ulaşılması zor alanlarda ekim olanağı sağlayan ecoDrone’lar ile 10 dakikada 2500 adet tohum topu atışı gerçekleştirilebiliyor. ecoDrone’lar, tıpkı rüzgarın ve kuşların ağaçlardan topladıkları tohumları toprağa karıştırması gibi doğayı taklit ederek, ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları yaparak doğada bir yaşam potansiyeli yaratıyor.

TOHUM TOPU NEDİR?

Tohum topları, tohumların doğa koşulları altında çimlenme ihtimallerini iyileştirmek ve tohumların ağaca dönüşme süreçlerinde karşılaşabileceği olumsuz etkileri minimize etmek amacıyla; kil, toz gübre, çeşitli mineraller ve orman toprağı bulunan karışımla kaplanıp toplar haline getirilmesinin bir sonucudur.

TOHUM TOPU İÇERİĞİ

  • Tohum Topu İçeriği
  • Kil
  • Mineral
  • Orman Toprağı
  • Tohum
  • Su Tutucu Materyaller
  • Gübre

NEDEN TOHUM TOPU?

Tohumların özel olarak hazırlanan karışımla kaplanması ile soğuk, aşırı sıcak, rüzgar, orman canlılarının tohumu yemesi gibi olumsuz şartlardan korunmaları sağlanmaktadır.

eCORDING NASIL ÇALIŞIYOR?

UnoMoi’den yapacağınız her alışverişin sonucunda, eCording tarafından sizinle paylaşılacak QR kodunu okutarak tohum toplarınızın ne zaman, nerede, hangi türde atıldığı gibi detaylı bilgilere ulaşabilir ve e-mail adresinize gönderilecek operasyon bilgilendirme mailleri ile tohum topunuzun atılışına dair görsel ve videolara da erişebilirsiniz.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
X
Bize ulaşabilirsiniz. Kıyafet Öner