Sürdürülebilir Moda

Gelin tekstil sektörünün doğaya verdiği zarara birlikte “DUR” diyelim.

SATIN ALMA. KİRALA

Tekstil, petrol sektörünün ardından dünyanın en büyük ikinci kirleticisi. Toplam küresel emisyonların yüzde 7’si tekstil sektöründen kaynaklanıyor. Her yıl çöpe atılan kullanılmış giysilerin oranı 15 milyon tona ulaşıyor. Gelin alışveriş alışkanlıklarımızı hep birlikte değiştirelim.

 • Hızlı Üretime "DUR" de!
  Satın almak yerine kiraladığınız her seferde, paylaşım ekonomisine dahil oluyorsunuz. Böylece hem dolaplarınızın arka taraflarında unutulan, hem de çöplüklerde yığılan giysi miktarını azaltmış oluyorsunuz.

 • Doğayı Koru
  Bir kadın her yıl ortlama 37.4 kg giysiyi atıyor. Sadece bir kaç defa giyeceğiniz kıyafetleri kiralamayı seçerek, bu miktarı azaltmak ve yarının doğasını korumak elimizde.

 • UnoMoi Kıyafet Çantası
  Kiraladığınız ürünleri size nasıl teslim etmemiz gerektiği üzerine çok düşündük. Çöpe atılan plastik poşetler ya da karton kutular yerine tekrar tekrar kullanabileceğimiz UnoMoi kıyafet çantalarını ürettik. Böylece hem ortaya çıkabilecek atıkları azalmış olduk, hem de ürünlerin size tertemiz ve olabilecek en düzgün şekilde ulaşmasını sağladık. Yeniden kullanılabilen kıyafet çantalarımız her kiralamanın ardından kuru temizlemeye gönderilmektedir.

 • Geri Dönüşüm
  Ürünleri temizlendikleri anda plastik poşetlere koyuyoruz. Böylece temizlenen ürünlere, size ulaşana kadar, insan eli değmesi dahil, herhangi bir temas olmasını engelliyoruz. Bu plastik poşetler aynı zamanda ürünün kalitesini korumamıza ve ürünlerin kullanım ömrünü uzatmamıza yardımcı olduğu için; sürdürülebilir modayı desteklerken, uzun vadede daha az kıyafetin atık olmasına da yardımcı oluyor. UnoMoi’de tüm üyelerimizden kiraladıkları kıyafetleri yine bu plastik poşetlerin içinde bize geri göndermelerini rica ediyoruz. Biz de bu poşetleri Ataşehir Belediye’sine ulaştırarak, geri dönüşüm projeleri kapsamında değerlendirilmelerine katkıda bulunuyoruz.

 • Gerçek Kürk mü? ASLA!
  Kıyafetlerde gerçek kürk kullanılmasına karşıyız ve UnoMoi’de bu ürünleri kiralamıyoruz.

Eğer tekstil sektörünün oluşturduğu atıkların çevre için nasıl büyük bir tehlike oluşturduğu ve sürdürülebilirlik konuları ilgini çekiyorsa ve günümüz moda sektörünün aşırı tüketim sorununa nasıl bir çözüm bulunabileceği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istersen buraya tıklayabilirsin.
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.
X
Bize ulaşabilirsiniz. Kıyafet Öner